CLJ U-15: Kolejne zwycięstwo widzewiaków!

27 maja 2024, 15:15 | Autor:

Niedzielne popołudnie było bardzo udane dla trampkarzy Widzewa. Podopieczni trenera Macieja Grzegorego pokonali w derbach Łódzką Akademię Futbolu aż 7:0! Było trzecie z rzędu zwycięstwo młodych widzewiaków.

Jak informuje strona widzew.com, od pierwszych minut oglądaliśmy ciekawe spotkanie. Obie drużyny szukały szans, ale to widzewiacy otworzyli wynik jedenastej minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Wojciech Kwiatkowski, a piłkę do siatki wpakował Igor Kominiak. W 24. minucie drugi cios zadali czerwono-biało-czerwoni. Po błędzie bloku obronnego ŁAF na dobrą pozycję wyszedł Adrian Waliszek, jego strzał obronił bramkarz, jednak przy dobitce Kacpra Prokopiaka nie miał już najmniejszych szans.

Chwilę później Prokopiak miał już na swoim koncie dwie bramki, gdy pokonał golkipera po dobrym podaniu Kwiatkowskiego. Widzewiakom było jednak mało i w 34. minucie strzałem z dystansu popisał się Konewka i podwyższył prowadzenie. Ten sam zawodnik przed przerwą zdobył swoją drugą bramkę i do przerwy było 5:0 dla RTS.

Do drugiej części piłkarze trenera Grzegorego przystąpili z czterema zmianami w składzie. Na szóstego gola nie musieliśmy jednak zbyt długo czekać. W 61. minucie Szewczyk popisał się świetnym podaniem z lewego skrzydła, a akcję z bliska wykończył Tomasik. Chwilę później do siatki mógł trafić Kwiatkowski, ale z kilku metrów huknął nad poprzeczką. W końcówce meczu po jego zagraniu z prawej strony wynik meczu na 7:0 ustalił Tomasik.

W tabeli młodzi zawodnicy awansowali na piąte miejsce. Sezon zakończą w przyszłą niedzielę, domowym starciem z najlepszą w stawce Legią Warszawa. Początek tego spotkania o godzinie 12 na Łodziance.

Łódzka Akademia Futbolu – Widzew Łódź 0:7 (0:5)
10′ Kominiak, 24′, 26′ Nowakowski, 34′, 38′ Konewka, 60′, 78′ Tomasik