Raport wypożyczonych: Obaj widzewiacy w grze

21 lutego 2024, 17:13 | Autor:

Za nami kolejny weekend rozgrywek na szczeblu centralnym, a to oznacza, że kolejne okazje do występów mieli piłkarze Widzewa Łódź, którzy obecnie grają na wypożyczeniach w innych klubach. W minionej kolejce na murawie pojawili się obaj widzewiacy.

Juliusz Letniowski znalazł się w wyjściowej jedenastce na mecz Ruchu Chorzów z Wartą Poznań. Mimo, że Niebiescy przeważali spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Pomocnik spędził na murawie całe 90 minut. W ich trakcie 61 razy podawał, przy czym 47 razy robił to celnie. Niestety, nie udało mu się zaliczyć żadnego kluczowego zagrania. Co warto podkreślić, widzewiak aż czterokrotnie uderzał na bramkę, ale tylko raz udało się trafić w jej światło. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że przebiegł 13,5 km (najwięcej w zespole).

W znacznie mniejszym wymiarze minutowym zagrał  Jakub Sypek. Spotkanie Lechii Gdańsk przeciwko Wiśle Płock zaczął na ławce, a na plac gry wszedł w 74. minucie, gdy gdańszczanie prowadzili 3:0. Ostatecznie podopieczni Szymona Grabowskiego przed własną publicznością wygrali z Nafciarzami 3:1.