Remis i porażka rezerw w krótkich sparingach

7 lutego 2024, 20:42 | Autor:

Intensywnie kończący się dzień spędzili piłkarze rezerw Widzewa Łódź. Na zakończenie krótkiego obozu w Poddębicach, czerwono-biało-czerwoni zmierzyli się towarzysko z Miedzią II Legnica i Wisłą II Płock. Oba sparingi trwały po 45 minut – pierwszy zakończył się minimalną porażką, a drugi remisem.

Równo o godz. 12:00 na boisko w poddębickiej Byczynie wybiegła pierwsza grupa piłkarzy, która została desygnowana przez Krzysztofa Chrobaka na potyczkę z Miedzią II Legnica. Oprócz etatowych piłkarzy rezerw, znaleźli się w niej również Jakub Welter  z drużyny U-19 oraz stojący między słupkami Wojciech Śmigiel z ekipy U-16.

Jak czytamy na łamach widzew.com, łodzianie od początku pokazywali się z dobrej, ofensywnej strony. Już w 4. minucie na bramkę uderzał Taras Kostewski. Widzew potrafił utrzymać się przy piłce, a kolejne strzały oddawali Damian Pokorski i Jakub Welter, lecz rezultat się nie zmieniał. Mimo ataków widzewiaków, nacierali także legniczanie. Raz zdobyli nawet gola, ale arbiter odgwizdał spalonego.

Mimo wyrównanego i zaciętego meczu, RTS dalej szukał swoich szans. Kolejne okazje notowali Marcin Kozłowski i Konrad Niedzielski, ale w dalszym ciągu nie było otwarcia wyniku. Niestety, w 31. minucie to goście wyszli na prowadzenie. Po strzale z dystansu piłka odbiła się od poprzeczki i zdołał dopaść do niej Szymon Skrzypczak, który pokonał łódzkiego golkipera. W końcówce Widzew próbował jeszcze wyrównać, ale ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem wicelidera dolnośląskiej IV ligi.

Widzew II Łódź – Miedź II Legnica 0:1
31′ Skrzypczak

Śmigiel – Kozłowski, Lenart, Tanżyna, Pokorski – Chwałowski, Madej, Plichta – Welter, Niedzielski, Kostewski

W drugim mini-sparingu zespół trenera Chrobaka starł się z rezerwami Wisły Płock, które są aktualnie liderem mazowieckiej IV ligi. Na tę potyczkę wyszedł niemal w całości odmieniony skład, a na murawie zostali jedynie Leon Madej i Taras Kostewski. Szanse gry dostali z kolei zawodnicy, którzy na co dzień zaliczają nieco mniej minut, a także reprezentanci ekip młodzieżowych, jak choćby Jakub Adrianowski czy Jan Juśkiewicz .

Spotkanie zaczęło się znakomicie dla gospodarzy, którzy już w 3. minucie zdobyli bramkę. Jak czytamy na łamach oficjalnej witryny, Kajetan Radomski wypuścił Kamila Andrzejkiewicza na wolne pole, a ten otworzył wynik. W kolejnych minutach kolejne szanse notowali zawodnik testowany i Kostewski, jednak drugiego gola nie oglądaliśmy. Atakowała też Wisła, ale obrona z Łodzi nie dawała za wygraną. W 21. minucie na placu gry zameldowało się dwóch piłkarzy. Jan Juśkiewicz zmienił Madeja, a za Kostewskiego wszedł Welter, który grał już w poprzedniej grze przeciwko Miedzi.

W relacji na widzew.com czytamy, że kolejne minuty nie przynosiły przełomowych momentów, choć raz dobrze interweniował Eryk Praiss. Sytuacja była jednak kontrowersyjna dla jednego z gości, który za dyskusję z arbitrem obejrzał czerwoną kartkę. Wisła za zgodą sztabów dalej grała jednak w komplecie, a w 38. minucie sędzia podyktował karnego po zagraniu ręką Dominika Najderka. Na gola zamienił go Aleksander Pawlak. Wynik starcia już się nie zmienił i rezerwy zremisowały z Wisłą 1:1.

Widzew II Łódź – Wisła II Płock 1:1
3′ Andrzejkiewicz – 38′ Pawlak (k)

Praiss – testowany, Najderek, Adrianowski, Przybylski – testowany, Madej (21′ Juśkiewicz), Zawadzki – Kostewski (21′ Welter), Andrzejkiewicz, Radomski