Lech górą w szlagierze z mistrzem

28 września 2023, 22:09 | Autor:

W czwartek wieczorem odbyło się kolejne zaległe spotkanie 6. kolejki Ekstraklasy. W Poznaniu zmierzyli się ze sobą Lech oraz Raków Częstochowa. Lepsi okazali się gospodarze, choć to nie oni pierwsi wyszli na prowadzenie.

Mecz trzeciej z pierwszą drużyną poprzedniego sezonu zaczął się od trzęsienia ziemi niczym w filmie Hitchcocka. Już w 2. minucie aktualni mistrzowie objęli prowadzenie po trafieniu Dejana Sorescu. Cztery minuty później było już 1:1, gdy gola zdobył obrońca gospodarzy Michał Gurgul. Zespół „Kolejorza” nie zamierzał się zatrzymywać i w 25. minucie znów cieszył się z bramki. Po raz piąty w bieżących rozgrywkach dokonał tego Filip Marchwiński.

Po przerwie Lech nadal kontrolował zawody, a efektem tego była trzeci gol, zdobyty przez Kristoffera Velde. Piłkarze Dawida Szwargi starali się jeszcze „wrócić” do meczu, ale nie mieli pomysłu na sforsowanie poznańskiej defensywy. Na domiar złego, w doliczonym czasie bramkę strzelił jeszcze rezerwowy Adriel Ba Loua. Ostatecznie ekipa Johna van den Broma wygrała 4:1 i awansowała na trzecie miejsce w tabeli, wyprzedzając m.in. dzisiejszego rywala.

W Ekstraklasie wciąż pozostaną do rozegrania trzy zaległe spotkania: Cracovia – Legia, Korona – Raków oraz Lech – Jagiellonia. Póki co, znamy termin tylko tego ostatniego.

Lech Poznań – Raków Częstochowa 4:1 (2:1)
6′ Gurgul, 25′ Marchwiński, 72′ Velde, 90+3′ Ba Loua – 2′ Sorescu