Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Widzew II Łódź 1:0 (0:0)

29 lipca 2023, 14:05 | Autor:

Przegraną zakończył się drugi letni sparing w wykonaniu piłkarzy rezerw Widzewa Łódź. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka udali się do Grodziska Mazowieckiego, gdzie zmierzyli się z trzecioligową Pogonią. To rywale przez niemal całe spotkanie kontrolowali mecz i po bramce w doliczonym czasie gry widzewiacy musieli pogodzić się z porażką 0:1.

W porównaniu do zeszłotygodniowego sparingu z RKS Radomsko, trener łodzian dokonał w wyjściowej jedenastce trzech zmian. W bramce znów zameldował się reprezentujący pierwszą drużynę Jakub Szymański. Pierwsza zmiana zaszła na pozycji stopera – Dominika Najderka zastąpił Hubert Lenart, z którym formację obronną tworzyli Kamil Tlaga, Daniel Tanżyna oraz Damian Pokorski. Nie zmienił się skład drugiej linii, bowiem znów o jej sile stanowili Ignacy Dawid, Daniel Chwałowski i Łukasz Plichta. Dwie zmiany zaszły z kolei w ataku. Obok Konrada Niedzielskiego zagrali tym razem Wiktor Preuss oraz zawodnik testowany.

Początek tego spotkania był dość spokojny. Oba zespoły badały się wzajemnie, lecz poza kilkoma stałymi fragmentami gry nie oglądaliśmy klarownych szans. Pierwsza dobra sytuacja miała miejsce w 7. minucie. Wówczas po uderzeniu jednego z gości piłka otarła się o obrońcę i opuściła boisko. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie na połowie czerwono-biało-czerwonych, jednak w 13. minucie dobrym przejęciem piłki popisał się Preuss, który podał piłkę do Niedzielskiego, ale ten posłał futbolówkę w poprzeczkę. Kolejną dobrą akcję łodzianie zdołali zbudować pięć minut później, jednak strzał Chwałowskiego poszybował nad poprzeczką.

Mimo mniejszego posiadania piłki widzewiacy starali się nie dopuszczać rywala w pole karne. Niebezpiecznie zrobiło się jednak w 30. minucie. Wówczas piłkę dał sobie wyłuskać spod nóg Plichta i rywale byli bliscy zdobycia bramki, ale fenomenalnym wślizgiem popisał się Kamil Tlaga. W akcji tej ucierpiał również bramkarz Widzewa – na szczęście po chwili przerwy można było kontynuować grę. Szymański  w 38. minucie znów musiał zachować czujność, bowiem jeden z piłkarzy Pogoni uderzył zza szesnastki, ale golkiper Widzewa spisał się jak należy. Kilka minut później to podopieczni trenera Chrobaka postraszyli gospodarzy. W rolę strzelającego wcielił się Pokorski, ale futbolówka minęła bramkę. Do końca pierwszej połowy bramek nie oglądaliśmy.

Na drugą połowę spotkania Widzew wyszedł z pięcioma zmianami. Tuż po gwizdku to miejscowi stworzyli sobie jednak świetną okazję po stałym fragmencie, ale bramka nie padła. Pięć minut później znów Pogoń była niezwykle blisko zdobycia bramki, ale skończyło się tylko na sporym zamieszaniu w polu karnym Szymańskiego. Niestety, RTS  musiał oddać inicjatywę rywalom i to oni oddawali kolejne uderzenia na bramkę. Wynik w dalszym ciągu się jednak nie zmieniał, nawet po akcji, w której jeden z piłkarzy trzecioligowca obił poprzeczkę. W 63. minucie na murawie pojawili się kolejni zmiennicy w drużynie Widzewa.

Kolejne minuty nie przyniosły przełomu w grze. Widzew głównie się bronił i poza nielicznymi wyjściami nie był w stanie zagrozić bramce ekipy z Grodziska Mazowieckiego. Łodzianie przez pewien czas starali się przytrzymać dłużej futbolówkę. Poskutkowało to tylko kilkoma centrami w pole, a te nie zmusiły do interwencji bramkarza przeciwnika. W samej końcówce gospodarze rzucili się na bramkę czerwono-biało-czerwonych. W 89. minucie rywalom udało się nawet wpakować piłkę do siatki, ale sędzia wskazał spalonego. Upór piłkarzy w białych strojach w końcu dał jednak i w doliczonym czasie gry Eryk Praiss musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

Rezerwy Widzewa przegrały drugi letni sparing 0:1. Już za tydzień próba generalna – łodzianie zmierzą się u siebie z Miedzią II Legnica.