Widzew II Łódź – RKS Radomsko 6:0 (4:0)

22 lipca 2023, 15:17 | Autor:

Bardzo pewnym zwycięstwem zakończył się pierwszy sparing tego lata w wykonaniu rezerw Widzewa Łódź. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka już do przerwy prowadzili ze znanym z ligowych boisk RKS Radomsko 4:0, a finalnie zakończyli spotkanie wysokim zwycięstwem 6:0. W składzie nie zabrakło zawodników testowanych.

W pierwszej grze kontrolnej trener Chrobak postawił na sprawdzonych zawodników, choć oglądaliśmy również parę nowych twarzy. W bramce stawił się bramkarz Jakub Szymański. Dostępu do jego bramki bronili, Kamil Tlaga, Dominik Najderek, Daniel Tanżyna oraz Damian Pokorski. W pomocy mogliśmy oglądać Ignacego Dawida, Daniela Chwałowskiego i Łukasza Plichtę. Najwyżej zostali ustawieni Ernest Kurzawa, Konrad Niedzielski oraz Kamil Cybulski

Pierwsza gra kontrolna zaczęła się dość spokojnie. W pierwszych minutach nie oglądaliśmy klarownych sytuacji. Widzewa miał przewagę, jednak ataki ograniczyły się do kilku niegroźnych wejść w okolice pola karnego. Z czasem przewaga stawała się coraz bardziej widoczna i już w 16. minucie udało się otworzyć wynik. Na strzał z okolic szesnastki zdecydował się Chwałowski, lecz Niźnik obronił tę próbę. Bramkarz RKS był jednak bezradny podczas dobitki Niedzielskiego, który z bliska umieścił piłkę w siatce. Nie musieliśmy długo czekać na drugą bramkę. Po pięciu minutach na prawym skrzydle z piłką znalazł się Tlaga, wrzucił w pole karne, a tam czekał już Pokorski, który podwyższył rezultat.

W kolejnych minutach widzewiacy nie zwalniali tempa, bowiem już po pięciu minutach mogli cieszyć się z trzeciego gola. Po świetnej akcji, z lewego sektora boiska piłkę w pole dograł Pokorski, a tam perfekcyjnie ustawiony był Chwałowski, który ładnym uderzeniem zmusił golkipera do wyciągania piłki z siatki. Po upływie kolejnych pięciu minut… padła kolejna bramka! Przed stuprocentową okazją pod bramką rywala stanął Niedzielski, ale był faulowany i sędzia wskazał na wapno. Do strzału podszedł Chwałowski i po chwili drugi raz w tym spotkaniu cieszył się ze zdobytej bramki. W 35. minucie chrapkę na zdobycie kolejnego gola miał Cybulski, ale jego ładny i mocny strzał świetnie obronił bramkarz. Pod koniec pierwszej połowy ożywiła się drużyna gości, jednak poza uderzeniem Juliusza Molisa obok słupka nic się nie wydarzyło. Do przerwy Widzew prowadził bardzo pewnie 4:0.

Na drugą połowę łodzianie wyszli w dość odmienionym składzie. Na murawie pojawili się również dwaj testowani piłkarze. Widzew niezmiennie przeważał i w końcu zaczął tworzyć sobie groźne natarcia. Pierwsza z nich miała miejsce w 56. minucie. Wówczas Niedzielski urwał się lewą stroną boiska, obiegł bramkarza, ale podanie do wbiegającego Preussa okazało się zbyt mocne. Sam Preuss znalazł się w dobrej sytuacji kilka minut później, ale nie dał rady przebić się przez obstawę bramkarza. W 62. minucie w ekipie RTS nastąpiły dwie zmiany – Brzózka zastąpił między słupkami Szymańskiego, zaś na murawę powrócił Kurzawa, który zmienił Niedzielskiego.

Wszyscy obecni na Łodziance zadawali sobie pytanie nie czy, a jakim rezultatem wygra dziś druga drużyna Widzewa. W 69. minucie znów szansę na zdobycie bramki miał Preuss, jednak po dobrym podaniu od Kurzawy nie zdołał przelobować bramkarza. W końcu jednak widzewiak mógł cieszyć się z bramki. Po chwili w polu karnym faulowany był Trenkner i sędzia podyktował jedenastkę. Podszedł do niej właśnie Preuss i podwyższył na 5:0, Mecz w dalszym ciągu układał się pod dyktando Widzewa. W końcówce zaowocowało to bramką. W 85. minucie Preuss świetnie odebrał piłkę na połowie rywala, podał do Trenknera, a ten ustalił wynik spotkania na 6:0. Tuż przed końcowym gwizdkiem na uderzenie zdecydował się jeszcze Kajetan Radomski, ale wynik się już nie zmienił. W pierwszym sparingu tego lata łodzianie pokonali RKS Radomsko 6:0. Za tydzień podopieczni trenera Chrobaka zmierzą się towarzysko z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

16′ Niedzielski, 21′ Pokorski, 26′, 31′ (k.) Chwałowski, 70′ Preuss (k.), 85′ Trenkner

Szymański (62′ Brzózka) – Tlaga (46′ Owczarek), Najderek, Tanżyna (46′ Testowany I), Pokorski (46′ Przybylski) – Dawid (46′ Testowany II), Chwałowski (46′ Madej) , Plichta (46′ Trenkner) – Kurzawa (46′ Preuss), Niedzielski (62′ Kurzawa, 75′ Pokorski), Cybulski (46′ Radomski)