Widzew II Łódź – Włókniarz Zelów 4:0 (1:0)

17 czerwca 2023, 13:10 | Autor:

Pewne zwycięstwo w ostatnim meczu domowym odnieśli dziś piłkarze rezerw Widzewa Łódź. Po w pełni zdominowanym spotkaniu podopieczni Patryka Czubaka wygrali z Włókniarzem Zelów 4:0. Łodzianie chwilowo objęli pozycję lidera IV ligi, ale swój mecz ma do rozegrania jeszcze liderujący przed tą kolejką GKS Bełchatów.

Na dzisiejszy trening trener Czubak zarządził kilka zmian w składzie. W bramce tradycyjnie zameldował się Marcel Buczkowski, a dostępu do jego bramki bronili Kamil Tlaga, Hubert Lenart, Daniel Chwałowski ora z Dawid Owczarek, który zastąpił Damiana Pokorskiego. W środku mogliśmy oglądać tego dnia Filipa Przybułka, Macieja Kazimierwowicza oraz Łukasza Plichtę. Najwyżej mogliśmy oglądać tego dnia Ignacy Dawid, Konrad Nedzielski oraz Kamil Cybulski. Na ławce starcie rozpoczął Daniel Mąka, który przekazał opaskę kapitańską Kamilowi Tladze.

Spotkanie rozpoczęło się tak, jak mogliśmy przewidywać. Widzewa od początku zyskał kolosalną przewagę. Już w pierwszych minutach defensywa Włókniarza musiała blokować uderzenia Chwałowskiego raz Niedzielskiego. Goście byli ustawieni w obronie bardzo gęsto, przez co łodzianie musieli próbować wielu wrzutek. Groźnie zrobiło się w 12. minucie. Cybulski otrzymał piłkę na lewej flance, zbiegł do środka i po chwili oddał uderzenie, które z trudem obronił golkiper. Strzałów na bramkę Kamila Bruchajzera próbowali również Przybułek oraz Plichta, a piłkę tuż obok słupka posłał Niedzielski. Ataki łodzian były ciągłą, ale bardzo ciężko było przebić się przez obronę rywali.

Kibice w dalszym ciągu musieli czekać na pierwszą bramkę. Obraz gry się nie zmieniał. Włókniarz praktycznie nie wchodził na połowę Widzewa i gdy tylko miał opcję – oddalał piłkę jak najdalej od własnej bramki. Czerwono-biało-czerwoni kontynuowali ataki. Po kilka wrzutek zaliczyli Cybulski i Owczarek, jednak z reguły nie kończyły się one dużym zagrożeniem dla bramki zelowian. W 27. minucie znów czujność bramkarza sprawdził Chwałowski, ale ten nie dał się zaskoczyć. Sam Chwałowski mógł cieszyć się jednak z gola już w 35. minucie! Kazimierowicz świetnie wrzucił z wolnego, a stoper RTS fenomenalnie uderzył głową i wpisał się na listę strzelców. Do końca pierwszej połowy nic się nie zmieniło. Widzew miał jeszcze kilka szans, zaś Włókniarz spędził ostatnie minuty na bronieniu bramki. Po upływie doliczonej minuty sędzia zakończył pierwszą połowę.

Do drugiej połowy gospodarze przystąpili bez zmian w składzie. Po zmianie stron obraz zbytnio się nie zmienił. Widzew wciąż przeważał i tworzył sobie kolejne akcje do powiększenia rezultatu. I bardzo szybko się to udało! W 49. minucie po rzucie rożnym akcję zamknął Dawid i z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki. Dwie minuty później na listę strzelców spróbował wpisać się Tlaga, jednak jego główka minimalnie minęła słupek. Po chwili Bruchajzera sprawdził Niedzielski lecz bramkarz spisał się na medal. Widząc przebieg zawodów, trener Czubak zaczął wpuszczać do gry zawodników rezerwowych. Na murawie pojawili się Ernest Kurzawa oraz Adam Dębiński. Ten pierwszy był bliski wpisania się na listę strzelców w 68. minucie – wówczas trafił w słupek!

W powietrzu wisiały kolejne bramki dla łodzian, gdyż rywale nie byli w stanie dłużej utrzymać się przy piłce na połowie piłkarzy w czerwonych strojach. Widzewiacy podwyższyli prowadzenie w 74. minucie. Filip Przybułek dołożył nogę do podania Pokorskiego i bramkarz nie miał najmniejszych szans na reakcję. W kolejnych minutach niecelne uderzenie zaliczył Dębiński, zaś Pokorski piekielnie mocnym strzałem zmusił do interwencji golkipera. W 88. minucie wynik meczu ustali Jakub Juchacz. Kilka minut wcześniej widzewiak nie wykończył akcji sam na sam, jednak tym razem świetnie wykorzystał dogranie od Preussa i mieliśmy wynik 4:0. Taki wynik utrzyma się do końca starcia. Widzew chwilowo objął pozycję lidera IV ligi. O tym, czy będzie dane mu tam zostać zdecyduje dzisiejszy mecz w Radomsku, gdzie trzeci RKS zmierzy się z GKS Bełchatów.

35′ Chwałowski, 49′ Dawid, 74′ Przybułek, 88′ Juchacz

Buczkowski – Tlaga (63′ Pokorski) Lenart (72′ Duda), Chwałowski, Owczarek – Przybułek, Kazimierowicz (82′ Trenkner), Plichta – Dawid (56′ Kurzawa), Niedzielski (76′ Juchacz), Cybulski (56′ Dębiński)

Rezerwowi: Kwiatkowski – Mąka

Trener: Patryk Czubak