TMRF Widzew z historycznym awansem!

16 maja 2015, 20:08 | Autor:

TMRF

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek TMRF Widzew, w pierwszym sezonie swego istnienia, wywalczył sobie historyczny awans do A Klasy. Łodzianie na wyjeździe pokonali 3:2 Victorię Rąbień. Bramki dla TMRF strzelali Ślaski (dwie) oraz Lisowski.

Spotkanie w Rąbieniu było bardzo ważne dla drużyny kibiców, bo mogło zaważyć o awansie do A Klasy. Widzewiakom wystarczyłby remis, ale zdecydowanie nastawiali się oni na zwycięstwo. Plany te TMRF zaczął potwierdzać już od pierwszych minut, odważnie atakując i spychając rywali do głębokiej defensywy. W efekcie już w 7 minucie wynik meczu otworzył najskuteczniejszy w zespole Adrian Ślaski. Ten sam zawodnik był autorem gola na 2:0, który padł dziesięć minut po pierwszym. Wówczas wydawało się, że kolejne trafienia są kwestią czasu, ale gościom brakowało skuteczności. Najlepszą okazję do podwyższenia przed przerwą zmarnował Ślaski, który w 26 minucie zamiast skompletować klasycznego hat-tricka, pomylił się przy strzelaniu rzutu karnego.

Po przerwie widzewiacy grali jednak swoje. Atakowali i trzecia bramka wisiała w powietrzu. Udało się zdobyć ją w 59 minucie – na 3:0 trafił Dariusz Lisowski. Wysokie prowadzenie trochę za bardzo rozluźniło łodzian, co wykorzystali gracze Victorii. W 62 minucie pokonali Mateusza Kuraka, zdobywając – zdawałoby się – honorowego gola. Bramka podziałała na gospodarzy pozytywnie, bo w 70 minucie było już 2:3. Zrobiło się więc nerwowo, przeciwnicy do końca walczyli o doprowadzenie do remisu. Energii dodawał im też fakt, że przyjezdni musieli kończyć to starcie w dziesiątkę po tym, jak za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Ślaski.

Mimo starań Victorii wynik meczu nie uległ już zmianie. Dziesiąta wygrana kibicowskiego zespołu stała się faktem, a za nią podążył upragniony awans do A klasy! Gratulujemy!

Victoria Rąbień – TMRF Widzew Łódź 2:3 (0:2)
Gole dla TMRF: 7′, 17′ Ślaski, 59′ Lisowski

TMRF Widzew:
Kurak – Dobrosiński (59′ Żegota), Bielecki, Gradecki, Pecyna – Paciorkowski (72′ Kacprzak), Stolarek, Miśkiewicz, Balcerek (64′ Masłowski), Ślaski – Lisowski (64′ Woźniak)

W 26 minucie Ślaski nie wykorzystał rzutu karnego. W drugiej połowie ten same  zawodnik opuścił boisko za dwie żółte kartki.