Widzew z awansem do Centralnej Ligi Juniorów U-17

20 czerwca 2024, 17:57 | Autor:

Juniorzy młodsi Widzewa Łódź awansowali do Centralnej Ligi Juniorów! Podopieczni Tomasza Kmiecika zwyciężyli w pierwszym starciu z AP Talent Białystok 6:0, a dziś potwierdzili swoją wyższość, pokonując białostoczan 3:0 i zapewniając sobie awans na centralny szczebel zmagań.

Jak czytamy na widzew.com, od samego początku to łodzianie ruszyli do ataku, aby postawić kropkę nad „i”. Już w w pierwszej minucie dobrym zagraniem pod bramkę wykazał się Marcel Wencel, ale Jakubowi Ganowskiemu brakło centymetrów, by zamknąć akcję. W kolejnych fragmentach RTS miał dużą przewagę. Próbę pokonania golkipera podjął również Tomasz Piekut, ale z zadania wywiązał się bramkarz gospodarzy. Z czasem bramce Oskara Czarnoty próbowali też zagrażać rywale, ale nie przynosiło to żadnych konkretów.

W 28. minucie czerwono-biało-czerwoni mogli otworzyć wynik. Dobrym podaniem Jakuba Loręckiego obsłużył Krzysztof Supera, ale wyjście sam na sam jego kolegi nie przyniosło gola. RTS w końcu musiał strzelić upragnioną bramkę i tak też się stało w 30. minucie! W rolę podającego wcielił się Oliver Chałat, który świetnie dostrzegł wybiegającego na pozycję Wencela, który po otrzymaniu futbolówki umieścił ją w siatce. W ostatnim kwadransie goście wciąż atakowali, lecz mimo stworzenia kilku okazji bramkowych więcej bramek nie odnotowano.

Jak czytamy w relacji na stronie oficjalnej, po zmianie stron wyrównać mógł Talent, gdyż błąd między słupkami popełnił Czarnota. Na szczęście miejscowi nie zdołali wykorzystać nieuwagi łodzian. W kolejnych minutach trener Kmiecik desygnował do gry Oliwiera Michułkę i Wiktora Winiarskiego. Pierwszy z rezerwowych świetnie odpłacić się za otrzymaną szansę, bo w 72. minucie pięknym strzałem z dystansu podwyższył na 2:0!

Chyba wszyscy na boisku wiedzieli już, że to Widzew będzie cieszył się z awansu. Drużyna z Łodzi nie zamierzała jednak zwalniać tempa i po dwóch minutach było już 3:0! W polu karnym faulowany był Piekut i sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i nie dał golkiperowi najmniejszych szans. W końcówce meczu RTS dalej prowadził grę i szukał kolejnych trafień, jednak tych już zabrakło.

Juniorzy młodsi Widzewa wygrali w rewanżu z AP Talent Białystok 3:0, dzięki czemu w sumie w dwumeczu podopieczni trenera Kmiecika odnotowali bilans 9:0! To oznacza, że w następnym sezonie widzewiacy zagrają w Centralnej Lidze Juniorów U-17!

AP Talent Białystok – Widzew Łódź 0:3 (0:1)
30′ Wencel, 72′ Michułka, 74′ Piekut (k.)

Czarnota (76′ Łastowski) – Piekut, Sopata, Śmiechowski, Bladowski (58′ Kuciński) – Chałat (58′ Michułka), Stanisławski, Loręcki (52′ Walada) – Wencel, Ganowski (62′ Winiarski), Supera (52′ Kozłowski)