Widzew II Łódź – Szczerbiec Wolbórz 4:2 (0:1)

1 maja 2024, 13:22 | Autor:

Chyba nikt nie spodziewał się, że aż takich emocji dostarczy nam spotkanie rezerw Widzewa z przedostatnią drużyną ligi. Do przerwy łodzianie przegrywali ze Szczerbcem Wolbórz 0:1, ale po emocjonującej końcówce udało im się wygrać 4:2 i utrzymać drugą pozycję w IV lidze.

Trener Czaplarski wystawił sprawdzony skład, choć ważna zmiana zaszła w szeregach obronnych, bowiem na ławce zaczął Daniel Tanżyna, a parę stoperów utworzyli Hubert Lenart i Dominik Najderek. W bramce stanął Jan Krzywański, a na bokach defensywy zameldowali się Damian Pokorski i Marcin Kozłowski. W drugiej linii zobaczyliśmy Filipa Przybułka, Ignacego Dawida i Daniela Chwałowskiego. Najwyżej zagrali natomiast Konrad Niedzielski, Ernest Kurzawa i Mateusz Kempski.

Tak jak można było się spodziewać, od początku inicjatywę w tym meczu przejęli gospodarze. Już w pierwszej minucie Chwałowski zagrał długą piłkę w pole karne, ale tam nie zdołał dobrze przyjąć jej Kempski. Gra toczyła się głównie na połowie gości. W 11. minucie nad poprzeczką posłał piłkę Niedzielski, a kilka minut później do szczęścia zabrakło trochę Kempskiemu. Łodzianie dalej nacierali, ale dogrania w pole karne były wybijane, często dość szczęśliwie, przez piłkarzy Szczerbca. W 21. minucie podopieczni Dominika Grabowskiego stworzyli swoją pierwszą okazję i… wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym przytomnie zachował się Patryk Sidwa, który celnie główkował tuż przy słupku.

Ta bramka nie zmieniła przebiegu potyczki. Dalej gra toczyła się na połowie drużyny z Wolborza, a widzewiacy starali się doprowadzić do wyrównania. Odpowiedź mogła stać się faktem w 28. minucie. Wówczas strzelał Kempski, ale defensywa rywali zablokowała piłkę. Później uderzali jeszcze Chwałowski i Kurzawa, lecz dalej szwankowała skuteczność. Szczególnie dobra sytuacja miała miejsce w 32. minucie. Po dograniu Dawida tuż obok słupka główkował Niedzielski. Do końca pierwszej połowy podopieczni trenera Czaplarskiego notowali kolejne nieudane próby. Z dystansu uderzył choćby Chwałowski, a tuż przed końcem do siatki wpadł Niedzielski. Wynik jednak się nie zmienił i do przerwy RTS przegrywał ze Szczerbcem 0:1.

Do drugiej połowy Widzew przystąpił z jedną zmianą w składzie – Pokorskiego zastąpił Kamil Tlaga. Przebieg potyczki się nie zmienił i łodzianie szukali kolejnych okazji do zdobycia gola. Swoje kolejne okazje notowali Kozłowski i Chwałowski, który w 55. minucie zmusił Bruchajzera do interwencji. W tej samej minucie na boisku pojawił się Wiktor Preuss, który kilka razy zbiegał ze skrzydła w pole karne, jednak efektów nie oglądaliśmy. W 65. minucie w końcu łodzianie dopięli swego, a piłkę po tym gdy ta odbiła się od słupka z bliska do bramki wpakował Zawadzki. Siedem minut później było już 2:1 dla Widzewa, bowiem po rzucie rożnym świetnie główkował Najderek.

RTS dalej szukał kolejnych bramek – szansę miał choćby Preuss, ale skutecznie obronił to Bruchajzer. Nestety mimo, że sam rywal tworzył sobie mało akcji, to był nadzwyczaj skuteczny. W 82. minucie doprowadził do wyrównania. Autorem gola po mocnym strzale z okolic szesnastki był Igor Grzejdziak. To mogło niepokoić, ponieważ remis mógł gospodarzom szczególnie zagrozić. Ataki stawały się jednak coraz intensywniejsze i w 88. minucie ławka Widzewa mogła świętować. Strzał Kozłowskiego obronił Bruchajzer, ale znów kapitalnie pod bramką znalazł się Zawadzki i podwyższył na 3:2. Zwieńczeniem meczu była bramka na 4:2 w wykonaniu Niedzielskiego, który znakomicie wykorzystał podanie od Kozłowskiego i głową umieścił piłkę w siatce.

Po niełatwym spotkaniu rezerwy Widzewa wygrały przed własną publicznością 4:2 ze Szczerbcem Wolbórz. W następnej kolejce podopieczni Michała Czaplarskiego zagrają z ŁKS III Łódź.

65′, 88′ Zawadzki, 73′ Najderek, 90+7′ Niedzielski – 21′ P. Sidwa, 83′ Grzejdziak