U-19: Pewne zwycięstwo na start sezonu

2 września 2024, 13:43 | Autor:

Kapitalnie weszli w nowy sezon juniorzy starsi Widzewa Łódź, którzy będą walczyć w tym sezonie o powrót do Centralnej Ligi Juniorów. W pierwszej kolejce ligi wojewódzkiej podopieczni Łukasza Jonczyka zmierzyli się u siebie z Wartą Sieradz. Mecz zakończył się absolutną deklasacją i zwycięstwem łodzian 31:1!

Sobotni mecz z Wartą Sieradz był początkiem jesiennych zmagań w lidze wojewódzkiej, w której RTS powalczy o awans do makroregionu, by tam wiosną już bezpośrednio walczyć o CLJ. Starcie z sieradzanami, których drużyna była w dużej mierze złożona z piłkarzy z młodszych roczników, od początku układało się po myśli Widzewa.

Już w jednej z pierwszych akcji na listę strzelców wpisał się Kajetan Supczinski. Po chwili było już 2:0, bowiem z bramki cieszył się Jakub Ganowski. Piąta minuta to już trzybramkowe prowadzenie łodzian – na listę strzelców ponownie wpisał się Supczinski. Piłkarze Warty niewiele mogli zdziałać, bowiem gospodarze zakładali wysoki pressing i praktycznie nieustannie odzyskiwali piłkę. W 9. minucie Supczinski cieszył się już hattricka, gdy po minięciu bramkarza umieścił piłkę w siatce. W 15. minucie na 5:0 strzelił Nikodem Stachowicz, a następne minuty były świetnym popisem Marcela Wencela. Młody napastnik potrzebował tylko trzech minut, aby zgromadzić na swoim koncie trzy bramki i podwyższyć prowadzenie zespołu.

Wynik 8:0 po zaledwie 20 minutach gry pokazywał kolosalną przewagę gospodarzy. W kolejnych minutach swoje dorobki bramkowe poprawili jeszcze Supczinski i Stachowicz, który cieszył się z trzeciego gola. Z biegiem czasu do protokołu meczowego wpisywali się kolejni strzelcy. W 23. minucie bramkarza Warty pokonał Maciej Walada, a w 29. minucie z bramki cieszył się  Maciej Szpura. Później znów oglądaliśmy kolejną serię bramek. W 32. minucie na 14:0 trafił Stachowicz, a w kolejnych trzech minutach na listę strzelców wpisywali się Wencel i Wiktor Winiarski. Ten drugi przed samą przerwą zdołał zgromadzić hattricka. Między trafieniami Winiarskiego dorobek wzbogacił jeszcze Michał Florczak i do przerwy widzewiacy prowadzili aż 19:0!

Widząc nietypowy przebieg spotkania, obie drużyny wykorzystały w przerwie komplet zmian. Po stronie Widzewa na placu gry pojawili się: Bartosz Kazimor, Hubert Stanisławski, Jakub Dryzner, Damian Dziura, Jakub Loręcki, Kacper Kuciński, Jakub Kolęda oraz Jakub Loręcki. Pierwsze pięć minut spotkania nie przyniosło gola, bowiem na trafienia musieliśmy czekać do 50. minuty. Wówczas ładnie akcję wykończył Loręcki, a po chwili na 21:0 celnie uderzył Kuciński. Kolejne fragmenty to również dominacja i kolejne bramki czerwonych-biało-czerwonych. W przeciągu kilku minut Kolęda miał na koncie trzy bramki, ponadto do protokołu meczowego wpisali się też Szpura, Dryzner i Kuciński.

Mimo kolosalnej przepaści w wyniku i widocznej dysproporcji wiekowej, goście bardzo chcieli zdobyć honorową bramkę. W 70. minucie po zamieszaniu w polu karnym stojącego między słupkami Kazimora pokonał Piotr Sęcerski. Gol ten nie zmienił oczywiście obrazu gry, bowiem to RTS dążył do zdobycia jeszcze większej zaliczki bramkowej. W 81. i 84. minucie kolejne dwie bramki dopisał sobie Kolęda, a w 89. minucie swojego pierwszego i jedynego gola w tym meczu zaaplikował rywalom Oskar Piętka. Strzelanie zakończono w 90. minucie – wówczas wynik na 31:1 ustalił Kuciński.

Juniorzy starsi Widzewa bardzo pewnie wygrali z Wartą Sieradz 31:1. W następnej kolejce może być już znacznie ciężej. W środę czerwono-biało-czerwoni zmierzą się na terenie przeciwnika z AKS SMS Łódź.

Widzew Łódź – Warta Sieradz 31:1 (19:0)
2′, 5′, 9′ 20′ Supczinski, 3′ Ganowski, 15′, 24′ 32′ Stachowicz, 17′ 18′ 19′, 25′, 34′ Wencel, 23′ Walada, 29′ 59′ Szpura, 35′ 37′, 40′ Winiarski, 36′ Florczak, 50′ Loręcki, 51′, 69′, 90′ Kuciński, 56′ 60′, 65′, 81′, 84′ Kolęda, 63′ Dryzner, 89′ Piętka – 70′ Sęcerski

Pietruszewski (46′ Kazimor) – Winiarski, Piętka, Florczak (46′ D. Dziura), Szpura – Supczinski (46′ Dryzner), Chyszpolski (46′ Loręcki), Ganowski (46′ Stanisławski)- Walada, Wencel (46′ Kolęda), Stachowicz (46′ Kuciński)