Raport wypożyczonych: Krajcirik z debiutem w „jedynce” Slovana

26 września 2024, 16:44 | Autor:

Kolejne okazje do występów mieli w niedalekiej przeszłości piłkarze Widzewa Łódź, którzy przebywają na wypożyczeniach w innych klubach. W minionych dniach na placu gry pojawili się wszyscy widzewiacy. Debiut w pierwszej drużynie Slovana ma za sobą Ivan Krajcirik, natomiast po dłuższej przerwie do zmagań powróciła Stal Mielec, w której gra Dawid Tkacz.

W minionych tygodniach mielecka Stal nie rywalizowała o punkty przez przerwę reprezentacyjną. Później plany gry pokrzyżowały także warunki atmosferyczne. W poprzedni weekend mielecka ekipa wróciła jednak do gry w Ekstraklasie. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia wygrali z Motorem Lublin 1:0, ale Dawid Tkacz spędził całe spotkanie na ławce. Szansę na grę otrzymał jednak kilka dni później w ramach pucharowej potyczki z Koroną Kielce. Pomocnik pojawił się na murawie w przerwie meczu, gdy jego zespół przegrywał 0:1. Piłkarz pozostał na placu gry do końca spotkania, a to trwało aż do 120 minuty. Ostatecznie Stal odpadła z rozgrywek pucharowych po rzutach karnych.

Minuty na placu gry dostał również Ivan Krajcirik. W weekend Słowak nie miał dużo pracy, ponieważ starcie Slovana Liberec z ekipą Bohemians Praga spędził na ławce i nie pojawił się na rozgrywanym dzień wcześniej meczu rezerw. Okazja do gry nadarzyła się wczoraj, gdy jego drużyna rywalizowała w 1/32 finału Pucharu Czech. Slovan udał się na teren trzecioligowej Povltavskiej akademii piłkarskiej. Pojedynek ten zakończył się zwycięstwem wyżej notowanej drużyny z Liberca 3:1. Bramkarz Widzewa spędził cały mecz między słupkami.

W ostatniej kolejce szansę na grę dostał także Łukasz Plichta, choć ciężko będzie mu zaliczyć ten mecz do udanych. Pomocnik wyszedł co prawda w pierwszym składzie Cartusii Kartuzy na mecz z Zawiszą Bydgoszcz, ale już w przerwie opuścił zieloną nawierzchnię, gdy jego zespół przegrywał 0:4! Ostatecznie Cartusia przegrała ten mecz 1:4.

Raport wypożyczonych (21-25 września):