CLJ U-15: Cenne zwycięstwo w Płocku

8 września 2024, 18:01 | Autor:

W świetnych nastrojach wrócili wczoraj do Łodzi występujący w Centralnej Lidze Juniorów trampkarze Widzewa Łódź. Podopieczni Macieja Grzegorego pokonali na wyjeździe SSM Wisłę Płock 2:1 i po trzech kolejkach zajmują trzecie miejsce w rozgrywkach.

Spotkanie z niżej notowaną Wisłą, która walczyła o swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, rozpoczęło się dla czerwono-biało-czerwonych źle. W 11. minucie meczu Aleksander Śliwiński musiał bowiem wyciągać piłkę z siatki po strzale Igora Klujewa. Na szczęście łodzianie szybko się pozbierali i już w 19. minucie zdołali doprowadzić do wyrównania. Do protokołu meczowego wpisał się Adam Napiórkowski, dla którego to już druga bramka w tym sezonie.

Gospodarze pojedynku nie zdołali się otrząsnąć po stracie bramki, a po chwili to Widzew wyszedł na prowadzenie! W 23. minucie piłkę do siatki wpakował Igor Mataśka. Do przerwy obie ekipy szukały swoich szans, lecz wynik konfrontacji do przerwy się nie zmienił i Widzew prowadził w Płocku 2:1.

Jak się później okazało, były to jedyne bramki, które padły w tym spotkaniu. W drugiej części meczu obie drużyny rotowały składem i wprowadzały do gry kolejnych zawodników. Żadna z ekip nie była jednak w stanie zmienić rezultatu. Widzewiacy wygrali zatem z Wisłą 2:1 i po 3 kolejkach zajmują w CLJ 3. miejsce z dorobkiem 7 punktów. Szansa na zdobycie kolejnych już za tydzień – RTS zmierzy się z Łódzką Akademią Futbolu. Mecz ten odbędzie się na terenie rywala.

SSM Wisła Płock – Widzew Łódź 1:2 (1:2)
11′ Klujew – 19′ Napiórkowski, 23′ Mataśka